Bahçe düzenlemesi nasıl yapılmalıdır

Öncelikle bahçe düzenlemesi için eğer bütçeniz bunun için yeterli ise profesyonel bir hizmet almanızı öneririz. Çünkü bahçe düzenlemesinde çok ince detaylar vardır ve bu bilgiler sadece tecrübe ile elde edilmiş bilgilerdir. 

Bahçenizi ilk düzenleme planını yaparken en, boy ve oturduğunuz alana uzaklığı gibi konuları bir kağıt üzerinde planlayarak çizmek gerekir. Bu plana göre yürüme alanı bahçe oturma alanı gibi ferah bir ortam hazırlamak için plan yapılmalıdır. Bu plan çok önemlidir ve üzerinde detaylı çalışması gerekir.

Bahçeniz için bitki seçimine dikkat etmek gerekir. Bitkilerin birbirileri ile uyumu. Bulunan konuma göre hangi bitkilerin sorunsuz yetişebileceği, rüzgar ölçümleri gibi konularda dikkat etmek gerekiyor. Bahçe düzenlemesi yaparken bu bilgilerin detaylı araştırılmasında kesinlikle fayda vardır. 

Eğer bahçenizde sebze yetiştirmek istiyorsanız. Bunu yaşam alanın biraz uzağında, evcil hayvanların, veya çocukların yaşam alanlarının uzağında bir yeter yapmak gerekiyor. Bunu yaparken sulama sistemi gibi bir sitem olacak mı bunun planlamasıda önemli bir konudur.

Bahçe tasarlarken önemli olan konuların başında, Bahçenin orantısı, simetri ve görsellik. Bu 3 konu zaten birbiri ile ilişkilidir. Eğer bahçenizin güzel, göze hoş aynı zamanda kullanışlı olmasını istiyorsanız bahçe düzenlemesine dikkat edilmelidir. En başındada dediğimiz gibi profesyonel bir yardım almak gerekmektedir. Bu konuda peyzaj firmamız tecrübeli personelleri ile kaliteli hizmet vermektedir.