Bahçe Çiçekleri

Tarihsel dönemleri ele alarak incelersek, insanoğlu uzun yıllardır çiçeklere karşı ayrı bir ilgi duymaktadır. Doğada bulunan çiçekler doğanın süsleridir. Bu nedenledir ki bu süsler eski çağlardan bu yana insanların bir çok duygusuna tercüman olmuştur. Eski kalıntılarda bulunan çiçek motifleri de buna en somut örnektir. Günümüzde bile kız arkadaşınıza alınacak en anlamlı hediyelerden biridir bir demet çiçek… Hatta birçok şarkıya da konu olmuştur.

Süs bitkileri genellikle evimizde baktığımız bitkilerdir. Cam önlerinde bakılan rengarenk menekşeler, odamızın bir köşesinde asaletiyle oturan kızıl yapraklı Atatürk çiçeği, balkonlarımıza taht kurmuş begonyalarımız… Çiçeklerimizin huzur verici etkilerini yaşayabilmek adına hepimiz evlerimizde olsun evlerimizin küçük bahçelerinde olsun bu tür çiçekler bakmışızdır elbette.

Bu çiçeklerin bakımı kolay gibi görünse de aslında pek kolay değildir. Özenle bakmak gerekir. Sulama zamanları iyi takip edilmedir. Çiçeğimizin ev içindeki konumu da çok önemlidir. Hepimiz biliyoruz ki; kimi çiçekler güneşi çok severken, kimisi de güneşi görünce can çekişmektedir. Bu bağlamda çiçeklerinizin bulunduğu yer önemli bir ayrıntıdır.

Evde baktığımız çiçeklerin yanı sıra bahçemizde baktığımız süs bitkileri de vardır. Bahçe duvarlarımızı boydan boya süsleyen sarmaşık çiçekleri, gül ağaçları, laleler, sümbüller ve saymakla bitmeyecek bir çok süs bitkisi güzel ahenkleri ile insanı oldukça rahatlatan bir etki sağlıyor.

İnsanların süs bitkilerine yönelerek bu bitkileri evlerindeki saksılarda yetiştirmeleri, hızla yayılan kentleşme ve dolayısıyla beton bloklar arasında kaybolan doğal yeşillikler nedeniyle doğaya duyulan özlem sonucunda bu kadar artmıştır. Önceleri doğada yaban hayatında yaşayan ve tür bakımından çok fazla çeşitlilik gösteren süs bitkileri, şimdilerde çeşitliliği daha da azalmış halde ve soylarının tükenmesine karşın koruma altında yetiştirilmektedir. 
Firmamız süs bitkileri konusunda uzman ekibiyle, sizin için uygun, isteğinize karşılık veren süs bitkisi hizmeti sunmaktadır. Süs bitkileri konusunda sadece satış değil bakımı konusunda da deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaktan asla kaçmayız.